w bazie 33 obiektów
25 ofert specjalnych, 3 ogłoszeń, 22 atrakcji, 4 zniżek
Turystyczny Portal Województwa Podlaskiego
Lekkie zachmurzenie 12°C

Basowiszcza - Festiwal Muzyki Młodej Białorusi

Basowiszcza - Festiwal Muzyki Młodej Białorusi
0.00/5 (0)
Basowiszcza - Festiwal Muzyki Młodej Białorusi
Kategoria:
Gmina:
Data:
20.07.2018 16:30:00
Zakończenie:
21.07.2018 04:00:00
Dokładny adres:
Waliły-Stacja

16-040 Gródek
Strona www:
Facebook:
Email:

Gwiazdy festiwalu to w większości goście zza wschodniej granicy. Festiwal w Gródku to - zarówno dla białoruskich wykonawców jak i publiczności - jedna z nielicznych okazji do wspólnej zabawy.

Festiwal gościł m.in. Illusion, Blenders, Armię, Pidżamę Porno, Kult, Cool Kids of Death, KSU, Lao Che. Główną specyfiką festiwalu jest to, że prezentuje się na nim niezależna scena muzyczna zza wschodniej granicy. Począwszy od lat dziewięćdziesiątych udział w imprezie brały zespoły Mroja czy Ulis, następnie N.R.M., Neuro Dubel, Krama, Troitsa i inne. Festiwal poprzez muzykę i inne formy twórczości artystów, przede wszystkim z Polski i Białorusi, prezentuje ich dorobek artystyczny. Jest to jedyne miejsce w Europie, a nawet na świecie, gdzie może być swobodnie i bez żadnych ograniczeń prezentowana niezależna, współczesna muzyka białoruska, tworzona przez młodych ludzi tak po polskiej jak i po białoruskiej stronie granicy.

Na chwilę obecną Basowiszcza to nie tylko muzyka, ale również sztuka, literatura, film czy fotografia, a także warsztaty.

Uwaga: nie posiadamy jeszcze programu imprezy na 2018. Odwiedź nas później.

DOJAZD

Do Gródka kursują