w bazie 36 obiektów
25 ofert specjalnych, 1 ogłoszeń, 22 atrakcji, 4 zniżek
Turystyczny Portal Województwa Podlaskiego
Lekkie zachmurzenie 12°C

Rezerwat Pokazowy Żubrów w Białowieży

Rezerwat Pokazowy Żubrów w Białowieży
0.00/5 (0)
Rezerwat Pokazowy Żubrów w Białowieży
Kategoria:
Gmina:
Dokładny adres:
Białowieża

17-230 Białowieża
Telefon:
Strona www:

Tuż przed Białowieżą, po lewej stronie drogi na trasie z Hajnówki do Białowieży, znajduje się "Rezerwat Pokazowy Żubrów". Trudno przeoczyć drogę do zwierzyńca, ponieważ na przeciw niej stoi drogowskaz z symbolem żubra. Jeśli jedziemy samochodem i jest sezon letni, służba parkingowa wskaże nam miejsce na postawienie samochodu.

Tuż naprzeciw wejścia do rezerwatu znajduje się wiele kramików z pamiątkami. Można tu kupić regionalne wyroby, pamiątki czy też miody lub inne artykuły. 

Rezerwat pokazowy zwiedza się spacerując wyznaczoną ścieżką. Po jej obu stronach są rozmieszczone wybiegi z poszczególnymi gatunkami zwierząt. Informacje na temat oglądanych zwierząt można przeczytać na tablicach umiejscowionych przy wybiegach. Zwierzęta są eksponowane w warunkach zbliżonych do naturalnych, dodatkowego klimatu dodaje umiejscowienie zwierzyńca na polanach leśnych.

Rezerwat pokazowy żubrów o pow. 27,9 ha powstał w 1937 r. i początkowo był miejscem restytucji tarpana leśnego. Od momentu zaprzestania restytucji tarpanów i utworzenia w 1955 r. zagrody dla żubrów, rezerwat ten spełnia rolę obiektu turystycznego.

Obecnie, oprócz żubrów możemy zobaczyć watachę wilków (wybieg tuż przed żubrami), dziki, jelenie, sarny, łosie, a także takie zwierzęta jak: tarpany czy krzyżówki żubra z krową hodowlaną, czyli żubroń.

Rezerwat pokazowy zwierząt Puszczy Białowieskiej jest prawie zawsze obowiązkowym punktem programu wycieczek grupowych, szkolnych i indywidualnych. 

Rezerwat Pokazowy Żubrów jest udostępniony do zwiedzania:

  • w sezonie (od 15 kwietnia do 15 października) codziennie w godzinach od 9:00 do 17:00,
  • poza sezonem od wtorku do niedzieli w godzinach od 8:00 do 16:00

Zwiedzanie rezerwatu trwa około godziny czasu, ceny. Zwierzęta w Rezerwacie można fotografować po uprzednim poinformowaniu obsługi rezerwatu.

Przy rezerwacie rozpoczyna się ścieżka przyrodnicza Żebra Żubra na którą można się wybrać nie przeparkowując samochodu (o ile nim przyjechaliśmy).

Imprezy w promieniu 10km
Noclegi w tej miejscowości
Inne osoby oglądały również
Brak danych