w bazie 36 obiektów
25 ofert specjalnych, 2 ogłoszeń, 22 atrakcji, 4 zniżek
Turystyczny Portal Województwa Podlaskiego
Lekkie zachmurzenie 12°C

Klasztor kamedułów

Klasztor kamedułów
0.00/5 (0)
Klasztor kamedułów
Kategoria:
Gmina:
Dokładny adres:
Wigry
Wigry 11
16-400 Suwałki
Telefon:
Strona www:

Klasztor położony na półwyspie na terenie Wigierskiego Parku Narodowego, otoczony jeziorem Wigry.

Erem w Wigrach należał do najbogatszych w Europie. Ufundowany został w 1667 roku przez Jana II Kazimierza Wazę z obowiązkiem codziennej modlitwy o oddalenie od kraju wszystkich nieszczęść. Na terenie klasztoru można zwiedzić Apartamenty i Kaplicę Papieską, Krypty w Kościele, Wieżę Zegarową, Wystawy oraz czytelnię Jana Pawła II, ufundowaną po jego noclegu na terenie Klasztoru w 1999 r. Późnobarokowy kościół z bogatym wystrojem wnętrza jest ciągle użytkowany i cieszy się popularnością wśród nowożeńców. Odbywają się w nim również koncerty chorału gregoriańskiego.

Odbudowane eremy i inne obiekty są użytkowane przede wszystkich w celach turystycznych. Pod Klasztorem, wzdłuż jeziora Wigry powstały liczne kempingi i pensjonaty. Na terenie wsi i Klasztoru 15-16 sierpnia odbywa się Jarmark Wigierski. Tuż u podnóża klasztornego wzgórza jest przystań Żeglugi Mazurskiej i wypożyczalnia sprzętu wodnego.

 

Informacje praktyczne.

Z Suwałk 17 km, dojazd w około 23 minut.

Wstęp na teren obiektu w celach turystycznych jest za nabyciem karty wstępu w Domu Furtiana. Karta wstępu upoważnia do zwiedzania: Apartamentów Papieskich, Kaplicy Papieskiej, Krypt w Kościele, Wieży Zegarowej, Wystaw organizowanych na terenie Klasztoru. Barokowy Erem można zwiedzać codziennie (możliwe jest wynajęcie przewodnika). 

Klasztor dysponuje 120 miejscami noclegowymi. Pokoje 2, 3 i 4 osobowe mieszczące się w Domu Królewskim, Domu Kanclerskim, Refektarzu, oraz pod Wieżą Zegarową.

Ponadto można wynająć jeden z 17 Eremów (domków w których niegdyś mieszkali Ojcowie Kameduli). Przy każdym Eremie znajduje się również ogródek. W Eremach są dwa lub trzy pokoje, co pozwala spokojnie wypocząć 4-5 osobowej rodzinie.

 

Atrakcje w okolicy
Imprezy w promieniu 10km
Noclegi w tej miejscowości