w bazie 33 obiektów
25 ofert specjalnych, 1 ogłoszeń, 27 atrakcji, 4 zniżek
Turystyczny Portal Województwa Podlaskiego
Lekkie zachmurzenie 12°C

Punkt Informacji Turystycznej Obwodu Grodzieńskiego

Ulotki, foldery i najważniejsze informacje turystyczne dotyczące Grodna, obwodu grodzieńskiego, ale i Białorusi w ogóle – to wszystko można już od czwartku 3 listopada znaleźć w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, gdzie swoją działalność rozpoczął Punkt Informacji Turystycznej Obwodu Grodzieńskiego.

 

Ruch bezwizowy na Kanale Augustowskim i w Grodnie

Od 26 października 2016 r. możliwy jest wjazd w strefę Kanału Augustowskiego oraz do Grodna w ramach odwiedzania specjalnego parku turystyczno-rekreacyjnego „Kanał Augustowski” przy bezwizowym trybie wjazdu do Republiki Białorusi.

Bezwizowy wjazd na okres 5 dni  może się odbywać przez przejścia graniczne z Polską: Lesnaja (Rudawka), Bruzgi (Kuźnica Białostocka), z Republiką Litewską: przez przejścia graniczne Prywałka (Szandubra), Prywałka (Rajgardas).

Aby wjechać w rejon Kanału Augustowskiego należy posiadać ważny paszport oraz specjalne zezwolenie na prawo do przebywania w strefie bezwizowej. Dokument będzie wydawany przez białoruskie firmy turystyczne działające na terytorium Grodna i Parku „Kanał Augustowski”. Zamówienia na wycieczki można składać drogą elektroniczną.

W przypadku konieczności przedłużenia pobytu na Białorusi należy zgłosić się do najbliższego Wydziału Spraw Wewnętrznych w celu wyrobienia wizy. Przekroczenie terminu pobytu będzie podlegać karze administracyjnej.

Dodatkowe informacje pod adresem: http://grodnovisafree.by/index.php?lang=pl .

Ruch bezwizowy do Puszczy Białowieskiej

Turyści planujący zwiedzanie białoruskiej części Puszczy Białowieskiej bez wiz są zobowiązani do skorzystania z przejścia granicznego Białowieża – Piererow, przystosowanego do obsługi zarówno ruchu pieszego, jak i rowerowego.

Szczegółowe informacje dot. zwiedzania Parku Narodowego Puszcza Białowieska przez obywateli państw obcych można znaleźć na stronie Białowieskiego Parku Narodowego: http://bpn.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2019&Itemid=280

źródło informacji: http://www.wrotapodlasia.pl/pl/turystyka/turystyka_rekreacja/w-operze-i-filharmonii-podlaskiej-dziala-juz-punkt-informacji-turystycznej-obwodu-grodzienskiego.html 

Dodane:
06.11.2016
Ważne do:
01.11.2017