w bazie 33 obiektów
25 ofert specjalnych, 1 ogłoszeń, 24 atrakcji, 4 zniżek
Turystyczny Portal Województwa Podlaskiego
Lekkie zachmurzenie 12°C

Dotacje, szkolenia, inne...

Dodaj ogłoszenie

Konkurs, którego organizatorem jest Fundacja Piękna Nasza, fundacja o profilu turystycznym Adresowany jest głównie do mieszkańców województwa podlaskiego. Organizatorzy zapraszają chętnych do wysyłania na adres email fundacji zdjęć oraz krótkich historii o tym, gdzie i jak ciekawie spędzili wakacje, urlop, weekend czy inne wolne dni.

 

Celem konkursu jest stworzenie szansy na promocję mniejszym, słabo wypromowanym miejscom usługowym, jak również powiadomienie większej ilości internautów, by mogli poszerzyć swoją wiedzę o nowe interesujące miejsca. Przewidziane nagrody, to 12 historii opublikowanych w kalendarzu ściennym na przyszły rok, oraz wiele innych ciekawych nagród.

Patronatu nad projektem podjął się rektor Politechniki Białostockiej, a Firma Decathlon Białystok  stała się partnerem.

Fundacja Piękna Nasza z siedzibą w Białymstoku zbiera m.in. środki dla dzieci z białostockich domów dziecka na ferie zimowe oraz wakacje.

 

Fundacja Piękna Nasza

Dodane:
21.09.2017
Ważne do:
19.01.2018

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna już po raz XV koordynuje etap regionalny konkursu na "Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat POT".

Konkurs skierowany jest do Lokalnych Organizacji Turystycznych, samorządów, instytucji i stowarzyszeń, a także prywatnych przedsiębiorców, twórców produktów turystycznych oraz organizatorów turystyki. 
Zgłoszenia do etapu regionalnego przyjmowane są do 18 września 2017.

Celem konkursu jest wybranie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych turystom produktów turystycznych. Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna przez takie działania chce docenić dotychczasową pracę na rzecz rozwoju turystyki w regionie, ale również promować nowe miejsca, wydarzenia i projekty. 

Zwycięski produkt otrzyma Złoty Certyfikat oraz przygotowaną przez Polską Organizację Turystyczną kampanię promocyjną o równowartości 100 000 złotych. 

Etap regionalny przewiduje natomiast specjalne Wyróżnienie Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezesa PROT.

Dotychczasowe edycje konkursu pokazały, że z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem, zarówno wśród branży turystycznej, jak i lokalnych samorządów. Zeszłoroczna odsłona konkursu była rekordowa. Produkty turystyczne do etapu regionalnego zgłosiło 41 podmiotów.

Certyfikaty Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej otrzymali: Suwalski Park Krajobrazowy, WOSiR Szelment oraz XXI Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym "Co ma pływać nie utonie" w Augustowie z Polskim Radiem Białystok.

Szczegółowe informacje:
damian.paszko@podlaskieit.pl
- tel. +48 503 356 482.

Więcej informacji o konkursie na www.podlaskieit.pl oraz www.konkurs.pot.gov.pl

Organizator
Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna
Polska Organizacja Turystyczna

Dodane:
13.09.2017
Ważne do:
11.01.2018

Ulotki, foldery i najważniejsze informacje turystyczne dotyczące Grodna, obwodu grodzieńskiego, ale i Białorusi w ogóle – to wszystko można już od czwartku 3 listopada znaleźć w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, gdzie swoją działalność rozpoczął Punkt Informacji Turystycznej Obwodu Grodzieńskiego.

 

Ruch bezwizowy na Kanale Augustowskim i w Grodnie

Od 26 października 2016 r. możliwy jest wjazd w strefę Kanału Augustowskiego oraz do Grodna w ramach odwiedzania specjalnego parku turystyczno-rekreacyjnego „Kanał Augustowski” przy bezwizowym trybie wjazdu do Republiki Białorusi.

Bezwizowy wjazd na okres 5 dni  może się odbywać przez przejścia graniczne z Polską: Lesnaja (Rudawka), Bruzgi (Kuźnica Białostocka), z Republiką Litewską: przez przejścia graniczne Prywałka (Szandubra), Prywałka (Rajgardas).

Aby wjechać w rejon Kanału Augustowskiego należy posiadać ważny paszport oraz specjalne zezwolenie na prawo do przebywania w strefie bezwizowej. Dokument będzie wydawany przez białoruskie firmy turystyczne działające na terytorium Grodna i Parku „Kanał Augustowski”. Zamówienia na wycieczki można składać drogą elektroniczną.

W przypadku konieczności przedłużenia pobytu na Białorusi należy zgłosić się do najbliższego Wydziału Spraw Wewnętrznych w celu wyrobienia wizy. Przekroczenie terminu pobytu będzie podlegać karze administracyjnej.

Dodatkowe informacje pod adresem: http://grodnovisafree.by/index.php?lang=pl .

Ruch bezwizowy do Puszczy Białowieskiej

Turyści planujący zwiedzanie białoruskiej części Puszczy Białowieskiej bez wiz są zobowiązani do skorzystania z przejścia granicznego Białowieża – Piererow, przystosowanego do obsługi zarówno ruchu pieszego, jak i rowerowego.

Szczegółowe informacje dot. zwiedzania Parku Narodowego Puszcza Białowieska przez obywateli państw obcych można znaleźć na stronie Białowieskiego Parku Narodowego: http://bpn.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2019&Itemid=280

źródło informacji: http://www.wrotapodlasia.pl/pl/turystyka/turystyka_rekreacja/w-operze-i-filharmonii-podlaskiej-dziala-juz-punkt-informacji-turystycznej-obwodu-grodzienskiego.html 

Dodane:
06.11.2016
Ważne do:
01.11.2017